Еконофізика — нова освітня програма

На факультеті радіофізики, електроніки і комп’ютерних систем (ФРЕКС) Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкривається підготовка фахівців за новою освітньою програмою – «Еконофізика».

Еконофізика (Econophysics, Physical economics) – застосування методології теоретичної фізики для моделювання і дослідження економічних процесів. Базується на аналогії між рівняннями, що застосовуються в економіці, і рівняннями окремих фізичних процесів (гідродинаміка – «потік» грошей, температура – вартість, фазовий перехід – «обвал» ринку і т.д.). Потребує знання багатьох розділів прикладної математики, методологія застосування яких відпрацьовується на фізично зрозумілих прикладах.

Еконофізик отримує ґрунтовну підготовку в області аналітичних і числових розрахунків складних процесів, системного аналізу та моделювання разом із широкими знаннями в галузі економіки, що необхідні для ефективної роботи різних установ. Сучасна еконофізика потребує глибоких фундаментальних знань в галузі математики, фізики та програмування. Методологія застосування теоретичної бази у рамках навчальних курсів відпрацьовується на фізично зрозумілих прикладах.

Деталі на сторінці освітньої програми

Напишіть відгук