Випускники факультету користуються великим попитом в усьому світі у таких галузях, як телекомунікаційні технології, IT технології, системи захисту інформації, нанотехнології, космічні технології, біотехнології та медицина

Ілля Філіпов. Випускник факультету 2015 року, спеціальність «Прикладна фізика».  СЕО та співзасновник української студії онлайн-освіти EdEra, яка понад 8 років створює онлайн-курси, навчальні платформи, інтерактивні ігри та підручники. У 2014 року було запущено перший онлайн-курс з фізики за авторством Іллі, у 2017 році створено перший онлайн-курс для підвищення кваліфікації вчителів у рамках реформи НУШ, у 2019 році створено концепт та перші продукти для «Дія: Цифрова освіта». У 2020 році створено разом з Мінцифрою та Київстар перший в Україні онлайн-курс з підприємництва для підлітків.  На 2020 рік платформа EdEra налічувала більше 2 000 000 користувачів і є першою українською студією онлайн-освіти, чий курс розміщено на платформі Coursera.  

«В Україні багато експертів-професіоналів у різних галузях. Ми допомагаємо перетворити їхні знання на захопливу подорож з гарним дизайном, динамічною оповіддю та крутими результатами. Ми виведемо Україну на передову освітніх підходів у світі — бо можемо». СЕО та співзасновник EdEra Ілля Філіпов.


Іван Рябко. Випускник 2023 року. Закінчив бакалаврат за спеціальністю «Прикладна фізика та наноматеріали», освітня програма “Електроніка та інформаційні технології в медицині”. Продовжує навчання в магістратурі на освітній програмі “Біомедична фізика, інженерія та інформатика”.

На сьогоднішній день працює техніком-дозиметристом у відділенні радіонуклідної діагностики НДСЛ ОХМАТДИТ. Є співзасновником стартапу RadTools, який спеціалізується на створенні сервісу з модулями штучного інтелекту для радіології. Команда Івана також досліджує можливості застосування функціональної магнітно-резонансної томографії (ФМРТ) у медичній практиці.

Крім цього, продовжує здобувати освіту заочно в Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського (ХАІ) за спеціальністю “Кібербезпека”.


Василь Росада. Випускник факультету 2015 року, спеціальність «Прикладна фізика». 
З 2016 року працює бізнес-аналітиком  в Українській продуктовій компанії Flatfy Group. Серед відомих українських брендів, що входять в групу компаній – сервіси з пошуку нерухомості lun.ua, flatfy.ua, rieltor.ua, мобільний застосунок bird. Починав свій кар’єрний шлях бізнес-девелопером в ЛУН, наразі є Business Development Officer у Korter.  

«Найбільшу заслугу в розвитку аналітичного мислення і технічного аналізу віддаю ФРЕКСу (тоді ще РФФ був). Це школа, яка навчила думати головою і раціонально мислити. Якби зараз думав, де отримати базову фундаментальну освіту – не задумуючи вступив би ще раз на ФРЕКс. Важливу роль університет зіграв  в комюніті, яке створилось потім серед його випускників (хороші друзі, в тому числі)».


Дмитро Калита. Директор представництва корпорації Intel по Україні, Білорусі і Молдові з 2014 по 2017 роки.

Закінчив магістратуру радіофізичного факультету на кафедрі напівпровідникової електроніки у 1998 р. З 1998 по 2001 рр. навчався в аспірантурі факультету (науковий керівник – професор С. Д. Погорілий) та викладав курси: «Основи комп’ютерних мереж» та «Об’єктно-орієнтоване програмування» для магістрів. Автор кількох наукових праць, посібника та співавтор двох видань підручника «Комп’ютерні мережі», який має гриф МОН України.

«Освіта та проведений в Київському національному університеті час, навчили мене не просто механічно підставляти цифри до формул та працювати від 8-ї до 17-ї, а мислити та вирішувати нестандартні завдання. У сучасному світі високих технологій знання – це постійний пошук нового. Саме цьому і навчають на кафедрі комп’ютерної інженерії факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем».


Артем Крамов. Інженер-дослідник в галузі обробки природної мови; тематика задач пов’язана із застосуванням засобів штучного інтелекту для автоматизованого аналізу текстів різних мов (англійська, французька, іврит): створення анотацій статей та розмов, пошук ключових речень, аналіз когерентності україномовних текстів та емоційної складової документів тощо. Компанія: One AI Inc., Тель Авів, Ізраїль.

Випускник 2017 року, навчався на кафедрі комп’ютерної інженерії факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка; отримав дипломи бакалавра та магістра з відзнакою. З 2017 по 2021 рр. навчався в аспірантурі кафедри комп’ютерної інженерії (науковий керівник – доктор технічних наук, професор Погорілий Сергій Дем’янович); в 2022 році отримав ступінь доктора філософії в галузі знань «Інформаційні технології». Основний напрямок наукових досліджень полягав у дослідженні та створенні сучасних методів обробки текстів української мови за допомогою різнотипних засобів штучного інтелекту (глибоких нейронних мереж, моделей машинного навчання).

«Поєднання фундаментальних знань, розуміння сучасних технологій, вміння вчитися та прагнення до постійної самоосвіти дозволяють вирізняти фахівців високого рівня серед інших кандидатів на сучасному ринку праці в галузі інформаційних технологій. Крім отримання зазначених навиків, навчання на кафедрі комп’ютерної інженерії дозволило зрозуміти наступне: важливим є не тільки кінцевий результат, але й шлях, який було пройдено для його досягнення. Тому відомий латинський вислів «Per aspera ad astra» («Крізь терни до зірок») завжди буде супроводжувати та надихати випускників кафедри комп’ютерної інженерії для досягнення чергової мети».


Дмитро Проскуряков. Випускник факультету 2023 року (ОР «Бакалавр»), спеціальність «Прикладна фізика та наноматеріали». В період 2021 – 2023 рр. працював інженером в Інституті фізики НАН України, у 2022 році в рамках програми академічної мобільності пройшов стажування в Karlsruhe Institute of Technology, де розробив методику обробки даних з фемтосекундної часороздільної спектроскопії pump-probe. З 2023 року працює в компанії Ajax Systems, займаючись оптимізацією алгоритмів моделювання оптичних та механічних систем, проектуванням обладнання для оптичних вимірювань та розробкою методів статистичної обробки сигналів з сенсорів. Водночас навчається в магістратурі факультету РЕКС на освітній програмі «Прикладна фізика та наноматеріали».                           











 


Гоз Святослав. Випускник магістратури факультету 2023 року, кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем.
З вересня 2021 по жовтень 2023 проходив стажування та працював в компанії Melexis (“Мелексіс Україна”), яка спеціалізується на виробництві аналогових інтегральних мікросхем, на посаді design-engineer. Працював над проектом з розробки датчика тиску призначеного для складових систем електромобілів.
З жовтня 2023 і дотепер працює в компанії Ajax Systems (Аякс Системс), яка займається виробництвом радіокерованих систем безпеки. Обіймає посаду інженера з електроніки для масштабування виробничого обладнання ( Electronic specialist ) Займається налаштуванням, збиранням, монтажем плат, ремонтом виробничого обладнання.