Широкий спектр практичних застосувань волоконних світловодів (оптичні канали для систем зв’язку, медицина, волоконні датчики фізичних полів тощо) і зручність експериментального дослідження лінійних і нелінійних процесів в оптичних волокнах обумовили необхідність створення лабораторії.
Добре відомі розробки лабораторії по оберненню хвильового фронту випромінювання, яке поширюється у волокні. Це необхідно для передачі 2Д-зображення по одиночному світловоду в паралельному форматі.
Дослідження волоконного датчика кутових швидкостей і кутів повороту дозволило використовувати його в навігаційних цілях в аеро- і космонавтиці. Реалізовані в лабораторії волоконні датчики температури забезпечують практично миттєве її вимірювання.
Встановлені закономірності низки нелінійних ефектів, які викликають підсилення електромагнітного випромінювання при його розповсюдженні у волокні.
Склад лабораторії:
- наук. керівник, професор Григорук В. І.
- асист. Слінченко Ю. А.
- пров. інж. Фаткова Н. О.
- студенти, що виконують бакалаврські та магістерські кваліфікаційні роботи
Перелік актуальних задач, над якими працюють в лабораторії:
- Компенсація ефектів інтерференції і дифракції для відновлення 2Д-зображення при передачі його через волоконний світловод у паралельному форматі.
- Нелінійні перетворення оптичного випромінювання при розповсюдженні у світловодах (вимушене комбінаційне розсіювання, вимушене розсіювання Мандельштама -Бриллюена).
- Дослідження датчиків фізичних полів.
- Лінійна і нелінійна трансформація електромагнітних хвиль у волоконних світловодах.
- Експрес-методи вимірювання характеристик оптичних волокон.
- Розробка волокон із заданими параметрами для створення оптичних сенсорів.