Кафедра забезпечує навчальний процес для студентів факультету, які здобувають освіту за ОР «Бакалавр» та ОР «Магістр» (спеціальність «Прикладна фізика та наноматеріали»). Викладачі кафедри проводять заняття з курсів фізики, які охоплюють фізику поверхні та фізику твердого тіла, мікро та наноелектроніку, основи квантової радіофізики, оптику анізотропних структур, комп’ютерний експеримент.
Тематика наукової роботи викладачів кафедри.
- Фізика поверхні. Для проведення експериментів використовується ціла низка сучасних експериментальних методик: електронна спектроскопія та мікроскопія, дифракція електронів низьких енергій, сканувальна зондова мікроскопія та мас-спектрометрія.
- Лазерна поляриметрія. Дослідницькі поляриметричні установки (автоматизований Стокс- та Мюллер-поляриметр) за своїми характеристиками відповідають сучасним світовим аналогам.
- Фемтофотоніка. Наукові дослідження, пов’язані зі взаємодією надкоротких (фемтосекундних) лазерних імпульсів з різними матеріалами. Дослідження проводяться у співпраці з Інститутом фізики НАНУ у відділі фотонних процесів.
- Магнетронне напорошення тонких плівок для виготовлення електричних контактів при дослідженні феритових зразків та нановолокон у надсучасних технологіях наноелектроніки.
Наукові та навчальні лабораторії або сектори.
Навчальна лабораторія квантової радіофізики та наноелектроніки
Інноваційна діяльність, участь у наукових та освітніх проектах.
«Фізичні основи технологій створення електронно-емітуючих поверхонь з низькою роботою виходу та негативною електронною спорідненістю.»
Наукове співробітництво з провідними університетами:
University of Texas-Arlington, USA; Oakland University, Rochester, USA; Oklahoma State University, USA; Oregon State University, Corvallis, USA; Institute for High-Performance Microelectronics, Frankfurt-Oder, Germany; Justus Liebig University, Giessen, Germany; Ecole Polytechnique, Universite Paris—Saclay, France; Hubei University, Hubei, China
Стажування та робота у провідних науково-виробничих компаніях, що впроваджують високотехнологічні розробки в сучасну промисловість (Melexis, Help-Micro, Vodafone, Ukrtelecom, Huawei, Bosh, VD MAIS), Стажування та робота на підприємствах оборонного комплексу.