Вітаємо учасників міжнародного студентського турніру з фізики

Команда “Синтез при свічках” разом з керівником Михайлом Висоцьким

З 23-го по 29-те квітня в Політехнічній Школі (Париж, Французька республіка) проходив 15й Міжнародний Турнір Фізиків (International Physicists’ Tournament), де за перемогу змагались 18 найсильніших студентських збірних світу. Збірну України в цьому році мала б представляти команда «Синтез при Свічках» (СпС) факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Хлопці і дівчата з СпС, а саме: Сич Дарина (лідерка), Демидченко Анастасія, Сачок Ігор, Сорокун Ернест, Михайленко Богдан, Штанько Олег під керівництвом доцента кафедри електрофізики Михайла Висоцького майже 9 місяців напружено готувалися до цих змагань. Навіть без світла та під звуки сирен вони годинами проводили експерименти, дискутували про фізичні теорії та до автоматизму відпрацьовували свої доповіді. Натхненна праця ніколи не буває безплідною і на XX Всеукраїнському студентському турнірі фізиків команда радіофізиків КНУ імені Тараса Шевченка змогла вибороти честь представляти Україну на міжнародних змаганнях у Франції.

Українська команда на міжнародному студентському турнірі фізиків в Парижі

На жаль, через російське вторгнення та пов’язані з цим обмеження на виїзд студентів чоловічої статі за межі країни, дозвіл на виїзд для чоловічої половини та керівника команди так і не було отримано, і на турнір змогла потрапити лише жіноча половина команди. Передбачаючи такий розвиток подій, команда менш ніж за два тижні до турніру підготувала резервний склад: Сич Дарина (лідерка), Демидченко Анастасія, Анна Красильникова (студентка КПІ), Андрій Шитіков, Філіп Сікорський – студенти радіофізики, які на час турніру знаходилися за межами України. В якості виключення, враховуючи неповний склад команди та складні обставини, хоч це і не було передбачено регламентом турніру, організатори дозволили одному з членів команди Олегу Штаньку обмежену дистанційну участь у турнірі, основний тягар якого ліг на плечі дівчат.

Незважаючи на всі обставини, збірна України продемонструвала на турнірі високий результат. За час турніру учасниками доповідалися цікаві задачі з різноманітних розділів фізики, зокрема про фігури Ліссажу, отримані за допомогою мембрани та лазера, умови складання найбільшого чипсового кільця, вимірювання освітленості за допомогою двигуна Мендосіно, визначення параметрів руху та розмірів крейди за слідом, який вона залишає на дошці та дослідження умов задування свічки. Впевнено вигравши у трьох відбіркових боях, за результатами півфіналу збірна України  набрала 228.37 бали, на дві десятих поступившись майбутньому переможцю турніру, збірній Польщі, яка набрала 228.63 бали. У підсумку команда зайняла почесне четверте місце, обійшовши Університет Макгілла (Канада), Технічний університет Данії, Політехнічну школу (Франція), Міланський технічний університет (Італія), Технічний Університет Чалмерс (Швеція), Швейцарську вищу технічну школу Цюріха, Державний університет Оклахома (США), Кембрідж (Велика Британія), збірні Німеччини, Греції, Нідерландів та багато інших команд. Перше місце турніру цього року розділили між собою команди з університетів Ліона (Франція) та Варшави (Польща).

Вітаємо основний та резервний склади команд, їхніх керівників та всіх причетних до цієї події науковців з цим досягненням! Бажаємо натхнення, віри в свої сили та майбутніх перемог! Особливо варто привітати капітана та справжню лідерку команди, студентку 2го курсу факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Дарину Сич, яка не тільки гідно керувала роботою команди, а і провела одну з найкращих на турнірі доповідей, багаторазово виступала в якості опонента та рецензента на фізичних боях, у підсумковому індивідуальному заліку з результатом 58.87 балів зайнявши друге місце серед більш ніж сотні найсильніших у фізиці студентів світу. Це вже другий турнір, в якому Дарина була лідеркою команди. Минулого року вона керувала збірною дівчат на 14му Міжнародному Турнірі Фізиків, що проходив у Колумбії, де команда під її керівництвом також дійшла до півфіналу.

Українська команда складає конструкцію з чипсів Pringles

Напишіть відгук