Звернення ректора Володимира Бугрова

Ось уже 190 років Київський національний університет імені Тараса Шевченка спрямовує свою наукову та освітню діяльність на утвердження гуманістичних принципів, демократії, прогресу та світового розвитку! Сьогодні Університет – це понад 30 тисяч студентів, майже 7 тисяч працівників, 13 факультетів, 12 інститутів, 2 коледжі, ліцей. А ще –Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, Канівський природний заповідник, бібліотеки та інші підрозділи.

У 2022 році наші вихованці посилили славу Alma Mater найпрестижнішими світовими нагородами: математикиня Марина Вязовська – медаль Філдса; правозахисниця Олександра Матвійчук – Нобелівська премія миру.

На жаль, 2022 рік запам’ятається людству, перш за все, підступним нападом шовіністичного зла на демократію, кривавою повномасштабною війною росії проти України. Цей рік увійде в історію героїчним супротивом української нації, що, захищаючи в ХХІ столітті свободу цивілізованого Світу, несе непоправні людські втрати та зазнає значних руйнувань.

Протягом 2022 року ворог цілеспрямовано нищить нашу ідентичність, фізично руйнуючи осередки української культури, освіти та науки. Університетська родина втрачає своїх синів і доньок, і цього вже не виправити. Ми потерпаємо від обстрілів, бомбардувань та авіаударів.

Наразі повністю зруйновано відділення Оптико-механічного фахового коледжу в Ізюмі, а більшість навчальних корпусів унаслідок ворожих ракетних обстрілів зазнали ушкоджень:

  • 1 березня 2022 – ННІ міжнародних відносин / ННІ журналістики та обидва корпуси ННІ публічного управління та державної служби;
  • 16 березня 2022 – Факультет інформаційних технологій (вибиті вікна);
  • 10 жовтня 2022 – Головний (Червоний) навчальний корпус, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, ННІ філології, Хімічний факультет, Ботанічний сад.

Попри це Університет ні на день не припиняв роботи: ми навчали, вчилися, працювали, відновлювали та відбудовували. Це стало можливим завдяки згуртованості, відданості та єдності університетської спільноти, державній допомозі, підтримці випускників, наших вітчизняних та закордонних партнерів. Ми вдячні кожному, хто в цей скрутний час допомагав Університету вистояти та відновити втрачене. Титанічними зусиллями та спільною працею до кінця 2022 року вдалося відновити значну частину руйнувань, завданих нашим будівлям у Києві. Ми раділи, що новий рік зустрічаємо з новими дверима, вікнами та надією працювати в людських умовах.

Та позбавлений людяності ворог у переддень нового року, 31 грудня 2022, здійснив масштабний ракетний обстріл Києва, у результаті якого пошкоджено будівлі Виставкового кампусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ці руйнування виявилися масштабнішими за попередні.

Значних ушкоджень зазнали: корпуси ННЦ «Інституту біології та медицини» й ННІ високих технологій, факультетів психології, соціології, комп’ютерних наук та кібернетики, радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, механіко- математичного та географічного факультетів, лабораторного корпусу, кафедри ядерної фізики, кріогенного комплексу фізичного факультету, спорткомплексу, Українського фізико-математичного ліцею та деяких гуртожитків Студмістечка. Зараз ведуться слідчі дії, проводяться обстеження, фіксуються втрати. Цього разу збитки, завдані падінням ракети, в рази перевищуватимуть ті, яких зазнав Університет під час масованого ракетного обстрілу середмістя Києва 10 жовтня 2022 року, що становили понад 90 млн грн.

Незабаром закінчаться зимові канікули, й Університет за будь-яких умов розпочне освітній процес. Це наш обов’язок, наш внесок у перемогу цивілізації над варварами, розуму над невіглаством, прогресу над мороком.

Ми спільно долали всі труднощі 2022 року, і на початку 2023 змушені знову звертатися до всіх наших партнерів і друзів по підтримку. Ваша небайдужість і допомога пришвидшить відбудову, дасть змогу витримати, вистояти та працювати задля перемоги. Разом ми – сила, разом ми – непереможні!

< p style="text-align: justify;">Кожен, хто має можливість долучитись до відбудови корпусів на Виставковому кампусі, може зробити благодійний внесок за вказаними нижче реквізитами. У призначенні платежу обов’язково вкажіть: «благодійна допомога на відновлення будівель, після ракетного обстрілу».

 З повагою та вдячністю ректор Володимир Бугров

Кожен, хто має можливість долучитись до відбудови корпусів на Виставковому кампусі, може зробити благодійний внесок. Деталі та офіційні рахунки тут…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.