Сучасний зв’язок і передача даних

Телекомунікації — це будь-які форми зв’язку, способи передачі інформації на великі відстані. Телекомунікації — це також процеси передачі, отримання та обробки інформації на відстані із застосуванням електронних, електромагнітних, мережевих, комп’ютерних та інформаційних технологій.

Фахові компетентності спеціаліста з телекомунікаційних технологій — це знання інформаційних технологій (програмування, налаштування, конфігурація, використання телекомунікаційних систем, обладнання, протоколів зв’язку), а також знання принципів роботи, вміння проектувати телекомунікаційне обладнання, пристрої та системи.

Серед іншого, ми вивчаємо принципи роботи, технічний захист і напрямки розвитку

  • бездротового зв’язку (в тому числі 4G, 5G і Wi-Fi);
  • радіозв’язок;
  • інтернету;
  • мереж передачі даних;
  • супутникових систем зв’язку;
  • цифрового телебачення;
  • телефонного зв’язку;
  • електронного банкінгу;

а також займаємось комп’ютерним проектуванням радіоелектронної апаратури та програмними технологіями інтернету речей.

Освітні програми

В рамках спеціальності  172 «Телекомунікації та радіотехніка»  – відбувається підготовка за такими освітніми програмами:

Працевлаштування

Випускники спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» можуть працювати як в державних органах, так і в бізнес-структурах, IT-компаніях та компаніях операторів, постачальників послуг у сфері телекомунікацій. В органах державного регулювання та управління, у сфері користування РЧР України, повноваження яких визначаються Законом України «Про радіочастотний ресурс України»: Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ), до складу якої входить Державна інспекція зв’язку (ДІЗ), Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (НРТМ), Генеральний штаб Військових Сил України (ГШ ВСУ), МВС, СБУ. До сфер реалізації також можуть бути віднесені національні оператори мобільного та бездротового абонентського доступу, мобільного та супутникового зв’язку.

На базі кафедри радіотехніки та радіоелектронних систем факультету РЕКС кожного року проходить науково-технічна конференція «Інформаційна безпека України».