Сучасний зв’язок і передача даних
Електронні комунікації (або телекомунікації) — це будь-які форми зв’язку, способи передачі інформації на великі відстані. Електронні комунікації — це також процеси передачі, отримання та обробки інформації на відстані із застосуванням електронних, електромагнітних, мережевих, комп’ютерних та інформаційних технологій.
Фахові компетентності спеціаліста з технологій електронних комунікацій — це знання інформаційних технологій (програмування, налаштування, конфігурація, використання систем електронних комунікацій, обладнання, протоколів зв’язку), а також знання принципів роботи, вміння проектувати обладнання електронних комунікацій.
Серед іншого, ми вивчаємо принципи роботи, технічний захист і напрямки розвитку
- бездротового зв’язку (в тому числі 4G, 5G і Wi-Fi);
- радіозв’язок;
- інтернету;
- мереж передачі даних;
- супутникових систем зв’язку;
- цифрового телебачення;
- телефонного зв’язку;
- електронного банкінгу;
а також займаємось комп’ютерним проектуванням радіоелектронної апаратури та програмними технологіями інтернету речей.
Освітні програми
В рамках спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» – відбувається підготовка за такими освітніми програмами:
Бакалаврський рівень:
Магістерський рівень:
Працевлаштування
Випускники спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка» можуть працювати як в державних органах, так і в бізнес-структурах, IT-компаніях та компаніях операторів, постачальників послуг у сфері електронних комунікацій. В органах державного регулювання та управління, у сфері користування РЧР України, повноваження яких визначаються Законом України «Про радіочастотний ресурс України»: Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ), до складу якої входить Державна інспекція зв’язку (ДІЗ), Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (НРТМ), Генеральний штаб Військових Сил України (ГШ ВСУ), МВС, СБУ. До сфер реалізації також можуть бути віднесені національні оператори мобільного та бездротового абонентського доступу, мобільного та супутникового зв’язку.
На базі кафедри радіотехніки та радіоелектронних систем факультету РЕКС кожного року проходить науково-технічна конференція «Інформаційна безпека України».