Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Сучасну радіоелектроніку неможливо представити без напівпровідникових приладів, лазерної техніки, оптоелектронних пристроїв тощо. Водночас сьогодні вже почалося активне застосування нанотехнологій. В епоху інформаційних технологій на перший план почали виходити такі напрями у фізиці, які в найближчому майбутньому стануть основою для створення нової елементної бази для квантового комп’ютера, нових оптичних елементів пам’яті та оптичного процесора, а також нових технологій створення штучного інтелекту. Провідну роль серед цих напрямів відіграє саме квантова радіофізика. Для успішної роботи в цих умовах потрібні спеціалісти, які здатні сприймати та втілювати у життя ідеї, які ще недавно розглядались лише теоретиками.
За останні роки стався революційний стрибок в оптичній науці і техніці, а також надвисокочастотній (НВЧ) техніці та електроніці. Створено нові покоління лазерів, приймачів випромінювання, оптичних та НВЧ матеріалів, пристроїв і систем на їх основі. Виникли цілі напрямки – лазерна, інтегральна, волоконна, адаптивна оптика, мікро- і нанооптика. Терміни “Оптика” та “Квантова електроніка” поступово замінюються новими узагальненими назвами – “Фотоніка”, “Спінтроніка” та “Магноніка”. Вони охоплюють галузі науки і техніки, пов’язані з використанням електромагнітних хвиль в різних пристроях і системах.
Отримати вищу освіту та ОС Бакалавр (термін навчання – 4 роки)
Спеціальність: 105 Прикладна фізика та наноматеріали
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині (презентація)
Спеціалізація (блок): Оптичні та мікрохвильові інформаційні технології
Можливість продовжити навчання за ОС Магістр на кафедрі квантової радіофізики або інших кафедрах та факультетах закладів вищої освіти України.
Навчання за кордоном. Випускників кафедри із задоволенням беруть на навчання до США, Франції, Німеччині, Польщі тощо!
Перспектива роботи в приватних науково-дослідних та науково-виробничих компаніях, у IT та телекомунікаційних компаніях, в державних наукових та громадських установах, технічних відділах установ спец. призначення. Випускники кафедри працюють в: Rohde&Schwarz, EPAM, Melexis, ROMSAT, VD MAIS, edERA, WARTECH, Cisco, PlayTika, DATA ROBOT, GlobalLogic, Samsung, Ring, Thea та інших.