Основними напрямами наукових досліджень лабораторії є електродинаміка магнітогіротропних середовищ (феромагнетики, феримагнетики, слабкі феромагнетики тощо); лінійні та нелінійні властивості дипольно-обмінних спінових хвиль у магнітних багатошарових структурах та системах зі складною криволінійною геометрією; радіоспектроскопія епітаксійних феритових плівок; прикладне застосування спінових хвиль у керованих магнітним полем пристроях аналогової обробки сигналів сантиметрового та міліметрового діапазонів; теоретичні та експериментальні дослідження магнітоелектричного ефекту у однофазних магнітовпорядкованих матеріалах та композитних структурах на їх основі.
Склад лабораторії:
- д. ф.-м. н., проф. Зависляк І. В. – науковий керівник лабораторії
- д. ф.-м. н., ас. Попов М. О.
- інж. 1 кат. Чумак Г. Л.
- студенти, що виконують бакалаврські та магістерські кваліфікаційні роботи
Перелік актуальних задач, над якими працюють у лабораторії:
- Діагностика епітаксійних феритових плівок мікро- та нано-розмірної товщини методами радіоспектроскопії з метою прецизійного визначення магнітних параметрів матеріалу.
- Розвинення теорії власних спінових мод у нано-розмірних феритових резонаторах з еліптичною геометрією.
- Теоретичне та експериментальне дослідження спектральних та відбиваючих властивостей слабких феромагнетиків у міліметровому та суб-терагерцовому діапазонах.
- Створення мікроскопічних моделей нелінійного струмового магнітоелектричного ефекту у монокристалічних феритах.
- Дослідження гібридних електромагнітно-спінових хвиль та коливань міліметрового діапазону у сильноанізотропних феритових матеріалах (чисті та заміщені гексаферити).
- Магнітодинамічні коливання в циліндричних феритових резонаторах у міліметровому діапазоні довжин хвиль та їх практичні застосування.
- Розробка нових та вдосконалення існуючих пристроїв аналогової обробки сигналів мікрохвильового діапазону на основі епітаксійних феритових плівок та об’ємних феритових резонаторів.