Лабораторія «Методів та приладів НВЧ» займається розвитком принципів та техніки вимірювання надвисокочастотних електродинамічних властивостей різних матеріалів, які потрібні для розвитку мікрохвильової електроніки. Основні дослідження проводяться в міліметровому діапазоні довжин хвиль, у якому, зокрема, зараз виділяються частотні ресурси для стільникового зв’язку 5-го та наступних поколінь, розробляються матеріали для технологій Stealth та захисту від електронної зброї. В лабораторії також проводяться дослідження впливу електромагнітного випромінювання на біологічні об’єкти. Науковці лабораторії розв’язують фундаментальні та прикладні задачі у кооперації з фахівцями НДЛ «Фізичне матеріалознавство твердого тіла» фізичного факультету, кафедри фізичної хімії хімічного факультету, ННЦ «Інститут біології та медицини». Результати досліджень лабораторії «Методів та приладів НВЧ» опубліковані у низці високорейтингових журналів та монографіях, які входять до баз Scopus та Web of Science. Отримані разом з фахівцями НДЛ «Фізичне матеріалознавство твердого тіла» наукові грантидозволили оновити матеріальну базу лабораторії.
Склад лабораторії:
- Завідувач лабораторії – к.ф.-м.н. Олійник В.В.
- Доцент, к.ф.-м.н. Загородній В.В.
- Доцент, к.ф.-м.н. Лаунець В.Л.
- Провідний інженер Фаткова Н.О.
- Студенти, що виконують бакалаврські та магістерські кваліфікаційні роботи
Перелік актуальних задач, над якими працюють в лабораторії:
- Дослідження у мікрохвильовому діапазоні характеристик наноструктурованих композитних матеріалів для розробки ефективного захисту від електромагнітного випромінювання.
- Дослідження молекулярних комплексів з ефектом спін-кросовера, перовскітів, інших матеріалів із фазовими переходами та композитів на їхній основі.
- Дослідження впливу на біологічні об’єкти мікрохвильового випромінювання, у тому числі діапазонів стільникового зв’язку перспективних поколінь.