1935-2000 рр., завідувач ПНДЛ «Квантова радіофізика»

Закінчив радіофізичний факультет Київського університету у 1960 р. У 1975 р. захистив кандидатську дисертацію, в 1980 р. очолив ПНДЛ «Квантова радіофізика», якою керував до 1995 р.

Основні напрями наукових досліджень – акустооптичні методи керування лазерним випромінюванням, дослідження Брегівської дифракції світла на ультразвукових хвилях. Очолювана ним лабораторія дослідження брегівської дифракції світла на ультразвукових хвилях стала одним з провідних центрів акустооптики в СРСР. Під його керівництвом було створено унікальну технологію збудження потужних акустичних хвиль в кристалах, що базується на вакуумному дифузійному зварюванні п’єзоперетворювача із звукопроводом. Це дозволило за короткий час розробити цілий ряд досконалих акустооптичних пристроїв для керування лазерним випромінюванням та унікальних оптичних процесорів на їх основі.

За свою багаторічну діяльність створив школу з акустооптики, підготував більш ніж 50 спеціалістів, багато з яких стали кандидатами наук. За створення сучасних акустооптичних приладів нагороджений дипломом пошани ВДНГ УРСР та бронзовою медаллю ВДНГ СРСР. Є автором більш ніж 100 наукових робіт, з них – 20 авторських свідоцтв та патентів.


Повернутися до розділу «Персоналії «О»