Еконофізика — нова освітня програма

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На факультеті радіофізики, електроніки і комп’ютерних систем (ФРЕКС) Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкривається підготовка фахівців за новою освітньою програмою – «Еконофізика».

Еконофізика (Econophysics, Physical economics) – застосування методології теоретичної фізики для моделювання і дослідження економічних процесів. Базується на аналогії між рівняннями, що застосовуються в економіці, і рівняннями окремих фізичних процесів (гідродинаміка – «потік» грошей, температура – вартість, фазовий перехід – «обвал» ринку і т.д.). Потребує знання багатьох розділів прикладної математики, методологія застосування яких відпрацьовується на фізично зрозумілих прикладах.

Еконофізик отримує ґрунтовну підготовку в області аналітичних і числових розрахунків складних процесів, системного аналізу та моделювання разом із широкими знаннями в галузі економіки, що необхідні для ефективної роботи різних установ. Сучасна еконофізика потребує глибоких фундаментальних знань в галузі математики, фізики та програмування. Методологія застосування теоретичної бази у рамках навчальних курсів відпрацьовується на фізично зрозумілих прикладах.

Деталі на сторінці освітньої програми

Write a comment