Головна сторінка  Історія  Навчальний процес  Наукова робота  Відомі вихованці  Фотоматеріали  Програми спецкурсівЛабораторія функціональної електроніки

Лабораторія радіоспектроскопії магнетиків

Лабораторія інтегральної оптики та ближньопольової мікрохвильової мікроскопії

Лабораторія радіоспектроскопії і спін-хвильової електроніки

Лабораторія методів та приладів НВЧ

Лабораторія акустооптики

Лабораторія лазерної поляриметрії

Лабораторія волоконної оптики

Лабораторія лазерних приладів

Лабораторія голографічних захисних елементів

Лабораторія фотомагнетизму

Лабораторія низькотемпературного доменного резонансу

Науково-дослідні лабораторії кріогенного комплексуЛабораторія голографічних захисних елементів

Розширення викладацького складу кафедри призвело і до розширення кола наукових досліджень, традиційних для кафедри. Наприклад, співробітники лабораторії голографічних захисних елементів, які приєднались до складу кафедри квантової радіофізики в 2001 р., проводять дослідження з квантової електроніки, когерентної і нелінійної оптики, вимірюють нелінійно-оптичні властивості нових матеріалів та вивчають розподіл просторових частот голографічних елементів.

Доц. В. І. Кисленко, який здійснює наукове керівництво лабораторії, разом з проф. В. Л. Стрижевським вперше зареєстрували явище обернення хвильового фронту при вимушеному температурному розсіянні світла та експериментально реалізували модуляцію добротності лазерного резонатора з використанням цього явища. Більшість співробітників лабораторії плідно співпрацюють з науковцями інших кафедр факультету, співробітниками академічних установ та науково-виробничих об’єднань. Серед співавторів їх публікацій є студенти, аспіранти, кандидати та доктори наук: В. І. Безродний, А. П. Винниченко, В. Я. Гайворонський, Е. М. Галушко, Б. П. Довгий, Ф. І. Ібрагімов, М. І. Лихоліт, О. Д. Ломакін, Ф. Н. Марчевський, О. В. Маєвська, Ю. М. Ніколаєнко, В. С. Овечко, О. М. Панарін, Р. О. Петренко, Т. В. Рождественська, В. Л. Стрижевський, Є. О. Тихонов, В. М. Стецюк, Ю. М. Яшкір та інші.

Більшість співробітників лабораторії є членами Міжнародного оптичного товариства SPIE і беруть участь у заходах, які проводяться при його підтримці.


Повернутися до розділу «Кафедри»